| Sportvissen is heerlijk – buiten in de natuur, aan het water, in de zon. Maar die zon brengt ook risico’s met zich mee. Wist je dat huidkanker de meest voorkomende vorm van kanker is in Nederland? En dat elke zonverbranding – ook als het er maar één is – het risico daarop vergroot?
Als sportvisser zit je vaak urenlang buiten, juist op dagen dat de zonkracht hoog is. Daarom is het belangrijk om je goed te beschermen. Zeker jongeren zijn extra kwetsbaar: uit onderzoek blijkt dat 78% van de jongeren afgelopen zomer is verbrand.
Daarom onze oproep aan alle sportvissers: weren, kleren én smeren!
● Weren: zoek de schaduw op als dat kan, zeker tijdens de piekuren.
● Kleren: draag beschermende kleding, een pet of hoed en een zonnebril.
● Smeren: gebruik zonnebrandcrème met minimaal SPF 30 en smeer regelmatig bij.
Sportvisserij Nederland is partner van het Huidfonds en ondertekende het Zonvenant, waarmee we ons inzetten voor huidkankerpreventie. Doe jij ook mee? Blijf vissen, blijf genieten – maar bescherm jezelf tegen de zon. |