10 jan: Jannie van Dijk neemt afscheid als secretaris van HSV “De Alver” na 20 jaar!!!
In het vroege voorjaar van 2025 heeft Jannie van Dijk te kennen gegeven te stoppen met secretaris voor de Alver. Dan kunnen jullie een nieuwe secretaris aantrekken en de komende tijd gebruiken om alles over te dragen, met de ledenvergadering van februari 2026 heeft ze zich 20 jaar ingezet voor de vereniging.
Op een gegeven moment werd ik opgebeld door het Kompas voor een stukje in de krant, zie hier het verslag.
Zeg je Hengelsport vereniging de Alver, zeg je bijna automatisch Jannie van Dijk. De Giessenburgse mag dan 80 jaar zijn, haar inzet voor de vereniging in haar woonplaats is erg groot. Net als haar passie voor vissen. Maar er is een tijd van komen en gaan en nu is de tijd van gaan gekomen. En het is goed. Nog een terugblik.
| Hoe is het allemaal begonnen: Twintig jaar geleden kwam iemand van de Alver bij haar man Piet aan de deur omdat er een nieuwe secretaris gezocht werd voor de vereniging. Haar man was al jaren lid en zei tegen diegene; dan moet je bij mijn vrouw zijn.
Jannie was net gestopt met werken op kantoor en had er wel oren naar om secretaris te worden van de Alver te worden. Zij was de eerste vrouw in het bestuur, maar dat vonden de andere bestuursleden geen obstakel en zo werd zij secretaris. Na een paar jaar moest er een website komen en er waren er al die het opgepakt hadden maar Jannie ging daar voortvarend mee verder. Iedere week van 3 ploegen de uitslag op de site met foto’s erbij en naar het Kompas en Kontakt sturen, niets vond ze te veel.
|
![]() |
Maar dat is nog niet alles,. Zij organiseert wedstrijden voor de jeugd, waarbij ze alles regelt, van de maden, prijzen tot aan de hengels. Een hele klus want soms komen er op de 2 avonden wel 80 kinderen. Maar de steun van haar man Piet en meerdere vrijwilligers van de club helpen daarbij. Daarnaast hebben we de grote visdag voor de heren, ’s morgens vissen die in het kanaal van Steenenhoek en voor de jeugd ’s middags bij de Alverput. Ook opgeven bij Jannie en ’s middags de jeugd met nog meer leden van de club organiseren ze dat voor de kinderen.
Ook het vuilvissen op de Giessen doet de Alver al 57 jaar. Toen niemand noch dacht aan vuil ophalen, was de Alver al actief. Vroeger met veel vissers met kleine bootjes, deden er ook veel kinderen mee. Jannie is een hele milieufreak. Nu al jaren met één grote boot en ook Jannie stapt in om samen met nog een lid en ook de machinist is een lid van de Alver. Zij gaan van de Appelmansheul t/m de Sluis in Hardinxveld de Giessen aan twee kanten langs. Een boot met vuil wordt nog steeds opgehaald.
Ze doet heel veel voor de visclub. Zo ook met haar man bij de Alverput moet er gemaaid worden. In de zomer moet het elke week en er zijn 3 ploegen die dit verzorgen waarvan Jannie en Piet één ploeg zijn. Gezellig samen, dan gaat zij op de zitmaaier en Piet doet de kanten maaien. Hij loop er in dit geval niet de kantjes er van af.
Jannie vindt het heerlijk om voor de Alver bezig te zijn. Als secretaris komt er heel veel op je bordje, maar altijd met plezier gedaan.
Ook Jannie is de enige vrouw die al jaren met de mannen mee vist elke week. Eerst samen met haar man in de boot en op woensdagavond en de laatste jaren alleen op zaterdagmorgen omdat de bootcompetitie opgeheven is. Nog steeds jammer, maar door vergrijzing geen genoeg deelnemers meer. Ook zij heeft meerdere keren gewonnen maar dit seizoen wil het niet lukken. Toch blijft ze wel vissen en hoopt het volgend seizoen weer er tegenaan te gaan met de mannen.
Twintig jaar lang was Jannie van Dijk verantwoordelijk voor het reilen en zeilen binnen de hengelsportvereniging. Maar nu is de tijd aangebroken dat iemand anders het stokje gaat overnemen. Het is een lange tijd geweest waarop zij met plezier op terugkijkt.
Hierbij wil ik iedereen bedanken voor de samenwerking in al die jaren!!! 




